Wynik : Orzel

Orzeł czy reszka - Rzuć monetą online

Jak działa rzut monetą

Ta aplikacja do rzucania monetą pozwala na losowe wybieranie opcji. Masz 50/50 szans na uzyskanie żądanej oferty. Kliknięcie na monetę powoduje, że gra wykonuje rzut monetą.

Zasada gry w rzut monetą online

Zrozumienie różnych stron medalu jest konieczne, aby wyłonić zwycięzcę. Na bocznym stosie monety wyróżniamy liczbę. Od strony awersu rozróżniamy symbole, rysunki, które różnią się w zależności od każdego egzemplarza. Po wybraniu strony wszystko, co musisz zrobić, to rzuć monetą.

Rzuć monetą z więcej niż 2 graczami

Jeśli nie możesz zagrać w klasyczne orzel czy reszka z więcej niż 2 graczami, zapraszamy Cię do spróbowania szczęścia w naszym generatorze kości online, wybierając liczba boków kości równa liczbie graczy.
Przykład dla 3 miotaczy monet : 3 stronne kości

Historia orzel czy reszka

Orzeł lub reszka to prosta gra w rzucanie monetą, która istnieje od wieków. W grę grają dwie osoby, każda z monetą. ten Celem zabawy jest odgadnięcie, która strona monety zostanie odwrócona. Gracz, który zgadnie poprawnie, wygrywa dywersję.
Uważa się, że gra powstała w starożytnym Rzymie, gdzie była znana jako capitis et cauda. W dywersję zagrano miedzianą monetą i użyto jako sposób na rozstrzyganie sporów. Jeśli jedna osoba odgadła poprawnie, wygrała spór.
Głowy lub ogony są wymieniane w literaturze na przestrzeni wieków. W XVI wieku został wymieniony w sztuce Szekspira. W w XVIII wieku gra została wspomniana w książce Jane Austen.
Do dziś jest popularny i często wykorzystywany jest jako sposób na podejmowanie decyzji. Na przykład, jeśli dwie osoby nie mogą dojść do porozumienia, gdzie pójść na obiad, mogą rzucić monetą, aby zdecydować.

6 stronne 100 stronne